Pozytywne podejście do ciała – grupa terapeutyczna dla kobiet

Czy zmagasz się z negatywnym nastawieniem do swojego ciała?
Czy widzisz swoje ciało w negatywnym świetle?

Dzisiaj zawstydzanie ciała wśród kobiet jest naszą codziennością. Napędzane są obrazami tak zwanej „doskonałości”, którymi jesteśmy bombardowane w mediach.

Prowadzi to do tego, że budujemy w sobie przekonanie, że szczęście jest czymś, co pojawi się dopiero wtedy, gdy osiągniemy określoną wagę i wygląd, „zmniejszymy się” i zmienimy każdą część nas samych. Uważamy, że problemem są nasze ciała, ale to nieprawda. Problem polega na tym, jak nauczono nas patrzeć na nasze ciała.

Nadszedł czas, abyśmy przestały wierzyć w kłamstwa, którymi nas karmiono, o tym co to znaczy być piękną, i odzyskały naszą moc.

Wygląda na to, że gdziekolwiek nie spojrzymy, ludzie mówią o tym, jak bardzo są niezadowoleni ze swojego wyglądu. Nasze ciała stały się kozłami ofiarnymi, które odwracają naszą uwagę od ważnych w życiu problemów. Marnujemy nasze cenne zasoby czasu, energii i intelektu - nie mówiąc już o pieniądzach - próbując „naprawić” wszystkie rzeczy, które naszym zdaniem są „nie tak” w naszych ciałach.

Niezależnie od tego, czy jesteś tą, która co chwilę stosuje nowe diety, czy też zadręczasz się, ponieważ uważasz, że twoje ciało nie jest „wystarczająco dobre”, aby sprostać społecznym standardom piękna i/lub zdrowia, twoja uwaga i energia jest pochłaniana przez ciągłe niezadowolenie. To źle ukierunkowane skupienie może powstrzymać Cię przed doświadczaniem w Twoim życiu prawdziwej wolności, miłości, mocy, witalności i relacji.

Możesz mi nie wierzyć, jeśli powiem, że nie ma w Tobie absolutnie nic złego. Powiem Ci, więc, że jedyną złą rzeczą jest to, że uwewnętrzniłaś w sobie mity i błędne informacje dostarczane przez ludzi i korporacje, które czerpią korzyści z Twoich negatywnych relacji z Twoim ciałem. To nie Twoja wina.

Czy jesteś gotowa, aby nauczyć się nowego sposobu nawiązywania kontaktu ze swoim ciałem, jedzeniem i życiem?

Kontaktu, który może dać Ci więcej spokoju, radości i zrównoważonej, pozytywnej samo opieki?

Czy jesteś gotowa, aby ponownie połączyć się ze wspaniałym naczyniem, które pozwala Ci być tutaj na planecie - swoim ciałem?

Możesz to uzyskać dzięki uczestnictwu w tej grupie terapeutycznej dla kobiet. Będziesz miała tu okazję przekształcić swoją relację ze swoim ciałem (i całą sobą) w taką, która kieruje się miłością, wybaczeniem i radością.

To NIE jest grupa o tym, jak zmienić swoje ciało.

To spotkania, dzięki którym uświadomisz sobie, że Twoje ciało nie wymaga żadnej zmiany - to nasze umysły muszą się zmienić. Zbadamy nasze nastawienie do naszych ciał i zidentyfikujemy pomocne / szkodliwe przekonania, które mogły ukształtować nasze doświadczenia. Nauczymy się wzmacniać nowe sposoby myślenia o naszym ciele i przydatne umiejętności łączenia się ze sobą na głębokim i znaczącym poziomie, abyśmy mogli doświadczyć naszego życia w bardziej ucieleśniony sposób. Nauczymy się zaprzyjaźniać ze swoim ciałem i cieszyć się nim.

Dzięki uczestnictwu w tej grupie terapeutycznej uzyskasz narzędzia do pokonywania przeszkód, które blokują Cię przed:

• Bycia tak życzliwym dla siebie, jak i dla innych
• Uczeniem się i rozwojem
• Zaufaniem intuicyjnej mądrości, która pomoże Ci dokonywać wyborów - dużych i małych
• Zdrową relacją z ciałem i z siłą życiową
• Rozwijanie zrównoważonych nawyków żywieniowych i ćwiczeń
• Życia z większą swobodą, pewnością siebie i radością!

Ta grupa terapeutyczna pomoże Ci zobaczyć, że nie ma czegoś takiego jak doskonałość i że możesz kochać swoje ciało takim, jakie jest. Uczestnictwo w grupie pomoże Ci lepiej przyjrzeć się swojemu ciału, aby zobaczyć jego pozytywne cechy i zachęcić Cię do współczującej opieki nad sobą. Grupa jest z zamknięta z ograniczoną liczbą miejsc (6 osób), aby zapewnić intymną atmosferę, w której uczestnicy mogą poczuć się bezpiecznie i mogą szukać wsparcia.
Razem nauczymy się, że nasze ciała są silne, zdolne, piękne, dokładnie takie, jakie są w tej chwili.

Informacje organizacyjne:

Grupa będzie się spotykać co 2 tygodnie w czwartki o godz. 18:00. Spotkania będą trwały 1,5h (w godz. 18:00-19:30)

Start: 16.01.2020

Ilość uczestników max.6

Grupa będzie trwać do końca czerwca (12 spotkań). Po przerwie wakacyjnej możliwe będzie ponowne uruchomienie grupy.

Koszt 1 spotkania: 60 zł  (płatne co miesiąc za cały miesiąc z góry – tj. za 2 spotkania-120 zł).

Ponieważ jest to grupa terapeutyczna w celu zakwalifikowania się do grupy niezbędne jest odbycie konsultacji psychologicznej z prowadzącą. Koszt konsultacji: 120 zł. Czas trwania: 50 minut.

Uwaga: W związku z tym, że grupa jest kameralna i zamknięta, zapisując się zobowiązujesz się do uczestnictwa w całym cyklu spotkań - 12 sesji. W przypadku nieobecności na spotkaniu nadal będziesz zobowiązana do opłaty za tę sesję.

Zgłoszenia i zapytania:

Zgłoszenia do grupy i zapytania przyjmujemy pod nr tel. 604598928 lub mailowo na a.cylwik@gmail.com

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

tel. +48 604 59 89 28
KONSULTACJE SĄ UMAWIANE NA KONKRETNY DZIEŃ I GODZINĘ, BEZ OCZEKIWANIA W KOLEJCE CZY POCZEKALNI.

W celu umówienia wizyty:

Zadzwoń lub wyślij sms na numer +48 604 59 89 28

(na telefony i smsy odpowiadam w tygodniu w godz. 9 - 19, w soboty w godz. 10- 16)

Napisz maila na adres: a.cylwik@gmail.com

(na maile odpowiadam w tygodniu w godz. 9 - 19)