Dobre życie

O relaksie w czterech ścianach swojego domu

Przez całe życie większość z nas jest przekonana, że najlepiej jest spędzać czas na świeżym powietrzu, poza domem. W rezultacie spędzamy miesiące na planowaniu weekendów i wakacji, rzadko doceniając czas wypoczynku, którym jesteśmy błogosławieni regularnie. Zapominamy o relaksie. Możliwe jest jednak ponowne przeżycie w czterech ścianach swojego własnego domu, tego samego stanu całkowitego odprężenia, który towarzyszy wakacjom.

Odczucie spokoju, które tak lubisz podczas wakacji jest bowiem produktem Twojego spojrzenia na rzeczywistość, a nie miejsca, w którym się znajdujesz. Podczas wakacji dajesz sobie pozwolenie, aby cieszyć się i odprężyć. Przyznając sobie ten sam przywilej, podczas gdy jesteś w domu możesz doświadczyć pełnego relaksu, nawet jeśli jest otoczona codzienną rutyną.

Nasze domy mogą być rozpraszającymi miejscami, ponieważ zachodzi tam większość zadań dotyczących naszego przetrwania. Odtworzenie spokoju, który czujesz na wakacjach, jest tak proste, jak stworzenie w domu atmosfery, która pomoże Ci się zrelaksować. Po pierwsze, pozbądź się przymusu, że ​​należy niezwłocznie posprzątać bałagan i utwierdź się w przekonaniu, że odpoczynek jest równie ważny, jak fizyczne odżywianie. Następnie przygotuj nastrój. Muzyka, która przypomina o ukochanym miejscu wakacyjnym, może sprawić, że wprowadzisz się w wakacyjny stan umysłu. Egzotyczny smak tropikalnego napoju lub ostrość ulubionego egzotycznego dana może, psychicznie, przenieść Cię do bardziej spokojnej przestrzeni. Na koniec odłóż swoje projekty i zobowiąż samą siebie do robienia tylko tego, co uważasz za naprawdę przyjemne. Twoje obowiązki będą czekać podczas gdy Ty będziesz relaksować się w pokoju, który pochodzi z Twojego wnętrza.

Jeśli trudno jest zignorować pokusę, aby po prostu wrócić do zwykłego harmonogramu, rozważ fakt, że relaks powinien zajmować znaczące miejsce na liście Twoich czynności do wykonania. Zasługujesz na „czas” i dbanie o siebie, nawet gdy jesteś bardzo zajęta. Chociaż nie zawsze możesz uciec od wszystkiego, nadal możesz pielęgnować i odzyskać wewnętrzny spokój.

 

Back To Top