0 kursant

Zarejestruj się już teraz na następną edycję

Dlaczego warto wziąć kursie odbudowy życia po rozstaniu?

Koniec związku może być przeżyciem, które przewartościowuje całe Twoje życie. Może on nastąpić nagle lub po latach powolnego wyniszczenia. Często jest wynikiem rozwodu, ale może to być też rozpad poważnego związku lub śmierci bliskiej osoby. Okoliczności różnią się, ale jedna rzecz pozostaje niezmienna – Twoja potrzeba uzdrowienia serca, odbudowania poczucia zaufania i kontynuowania reszty życia.

Kurs to doświadczenie procesu, który składa się z 10 tygodni zorganizowanych i sprawdzonych metod „uzdrawiającej” pracy, prowadzonych przez wykwalifikowanego terapeutę, wykorzystujących sprawdzone materiały. Proces jest w 100% skupiony na odzyskaniu emocjonalnej równowagi i dostarczeniu narzędzi niezbędnych do wykraczania poza ból i dezorientację spowodowaną rozstaniem czy rozwodem.

Metody stosowane w trakcie kursu są zakorzenione w odkryciach dr Bruce’a Fisher’a, które są stosowane przez doradców rozwodowych i terapeutów na całym świecie. W ramach procesu wykonujesz test przystosowania się po rozstaniu zarówno przed, jak i po kursie, dzięki czemu będziesz w stanie wyraźnie zobaczyć swoje postępy i obszary problemowe, które nadal wymagają pracy.

Opis zajęć

Kurs odbudowy życia po rozstaniu jest dziesięciotygodniowym programem psycho-edukacyjnym, który pomoże Ci dostosować się do końca relacji miłosnej. Opiera się on na pracy dr. Bruce’a Fisher’a, znanego pioniera w dziedzinie odbudowy życia po rozwodzie.

Jako uczestnik kursu zaczniesz od testu przystosowania się po rozstaniu. Dzięki niemu możesz zobaczyć, gdzie jesteś w procesie dostosowywania. Pod koniec programu odpowiesz ponownie na te pytania, aby ocenić swoje postępy w kierunku zdrowszego i szczęśliwszego życia.

Sesja pierwsza

Bloki odbudowy życia

Być może zaczniesz od uczuć takich jak: niezręczność, samotność i strach. Są to absolutnie normalne uczucia i nie będziesz sama/sam w tym stanie. W bezpiecznej i poufnej atmosferze poznasz bloki odbudowy swojego życia, na które skupisz się w ciągu najbliższych dziesięciu tygodni kursu i odpowiesz na pytania dotyczące skali przystosowania po rozstaniu.

Pojawi się koncepcja osoby porzucającej i osoby porzuconej, a odkryjesz, kim tak naprawdę jesteś. Po tym spotkaniu zrozumiesz, że odbudowa Twojego życia wymaga czasu i dowiesz się o znaczeniu podstawowych narzędzi dla Twojego procesu uczenia się i wzrostu. Spotkasz się też z innymi uczestnikami i prowadzącą, którzy będą odbywać tę podróż z Tobą. Zaczniesz się relaksować, poznasz nowych znajomych i poczujesz, choć odrobinę nadziei na zdrowe i satysfakcjonujące życie, jako jedna singiel/singielka.

Sesja druga

Dostosowanie

W trakcie drugiej sesji otrzymasz wyniki skali przystosowania do rozstania. Zobaczysz profil siebie przedstawiający kilka aspektów swojego życia, na przykład emocjonalne oderwanie się od dawnego partnera/partnerki i otwartość na „intymność” społeczną. Wyniki są dokładnie przedstawione i przedstawiają obszary, które wymagają największej pracy. Może się mile zaskoczyć informacją odnośnie niektórych mocnych stron, które już wypracowałeś/wypracowałaś.

Następnie grupa zmienia bieg i koncentruje się na zdrowych i niezdrowych adaptacyjnych zachowaniach, które pomogły Ci przetrwać dotychczasowe życie. Poznasz siebie i innych w grupie i będziesz mieć okazję rozmawiać otwarcie w małych grupach. Zaczniesz budować sieć wsparcia z innymi uczestnikami oraz innymi osobami w swoim życiu.

Sesja trzecia

Smutek

Czasami uważane za jedno z najtrudniejszych emocjonalnie sesji. To ważne spotkanie uczy, jak zrozumieć proces żałoby. Nauczysz się rozpoznawać i rozumieć objawy żałoby i znaczenie opieki nad samą/samym sobą. Wieczór kończy się potężnym ćwiczeniem pomagającym pozbyć się przeszłości związanej z zakończonym związkiem.

Sesja czwarta

Gniew

W tej sesji rozwiejemy mity na temat gniewu. Nauczysz się wykorzystywać gniew w sposób przynoszący Ci pożytek, aby pomóc sobie rozwiązać problemy z utrzymującymi się problemami w relacjach. Odkryjesz nowe umiejętności radzenia sobie z gniewem i zmniejszania szkodliwego gniewu w swoim życiu. Omówione zostaną też pozytywne sposoby wyrażania gniewu.

Sesja piąta

Poczucie własnej wartości

Poprzez wyjątkowe i miłe ćwiczenia uczysz się przyjmować i akceptować komplementy oraz sprawić, że Twoje relacje z innymi są pełne pozytywnych emocji. Dowiesz się, jak zmniejszyć samokrytykę i poprawić swoje poczucie wartości i godności. Po tej sesji uśmiech zacznie powracać w Twoim życiu.

Sesja szósta

Okresy przejściowe

Nic dziwnego, że postawy i uczucia, które rozwinęłaś/ąłeś w dzieciństwie, teraz dotykają Twojego życia. Dziś odkryjesz, które z nich są pomocne, a które nie. Nauczysz się rozpoznawać i pielęgnować cenną część swojej przeszłości oraz jak zmieniać to, co staje Ci na przeszkodzie zdrową relacją miłosną.

Sesja siódma

Otwartość

Maski, które na co dzień nosimy, służą emocjonalnemu oddaleniu się od innych, często czyniąc nas bardziej odizolowanymi i samotnymi niż to konieczne. Ćwiczenia z tej sesji uczą, jak bezpiecznie zdejmować maski i jak robienie tego może Ci pomóc stać się bardziej autentyczną/-ym i otwartą/-ym na bliskość.

Sesja ósma

Miłość

Jak miła/-y jesteś? A co to w ogóle jest miłość? Uczenie się miłości do siebie jest czasami pierwszym krokiem do dojrzałego kochania innych. Na tej sesji dowiesz się, że kochanie siebie nie jest samolubne lub zarozumiałe, ale najzdrowszą rzeczą, jaką możesz zrobić. Odkryjesz różne definicje miłości i zdobędziesz nową perspektywę.

Sesja dziewiąta

Zależność

Możesz się zastanawiać, czy jesteś gotowa/-y na kolejny ważny związek. Dowiedz się, jak krótkotrwałe relacje mogą pomóc Ci w rozwoju i uzdrowieniu. Odkryj, jak wsparcie i towarzystwo pomagają nam odbudować nasz życie i mieć zdrowe zakończenie procesu. Na tej sesji po raz kolejny odpowiesz na pytania skali przystosowania po rozwodzie.

Sesja dziesiąta

Seksualność

Wchodzenie w świat fizycznej intymności może być przerażające. Na tej sesji odkryjesz wagę wyrażania swojej seksualności zgodnie z Twoim osobistym kodeksem moralnym oraz to kluczowe elementy relacji, którymi są autentyczność i odpowiedzialność. Następnie otrzymasz wyniki testu, wypełnionego w trakcie sesji dziewiątej, który ujawni, ile zmieniło się w ciągu ostatnich dziesięciu tygodni.

Kiedy:

Kurs składa się z 10 sesji.

Kurs będzie dostępny od – 1.06.2017

Cena:

Przy opłacie za cały kurs cena wynosi 167 zł

Cena w przedsprzedaży (do 30.05.2017) 123 zł

W cenie – dostęp przez 20 tygodni do kursu on-line + dostęp do zamkniętej grupy na FB (gdzie można uzyskać dodatkowe informacje i porozmawiać o swoich przeżyciach i postępach)

Materiały:

Kurs ma formę e-kursu on line. W ramach e-kursu będziesz mieć dostęp do materiałów w formie filmików, ćwiczeń, pdf, prezentacji.

Zapisy:

a.cylwik@gmail.com

Nauczyciel

Adriana Cylwik

167.00zł