Czujesz że czas zmienić swoje życie? Może chcesz  coś zmienić, ale nie wiesz, co. Być może czujesz, że to dobra pora na dokonanie pewnych zmian w swoim życiu.  Zapewne czujesz dobrze. Życie jest, bowiem zbyt krótkie, by nie żyć w pełni

Oto kilka znaków, które podpowiadają ci, że czas, aby zmienić swoje życie. Jak duża ma być to zmiana? To wszystko zależy od ciebie. Od twojej odwagi i chęci walki o szczęście i spełnienie.

#1 Każdego tygodnia nie możesz doczekać się weekendu

Piątki są fajne, ale prawda jest taka, że jeżeli robisz to, co lubisz i jak lubisz, to większość twoich dni może być równie fajna. Jeżeli całe swoje „życie” pozostawiasz na weekend, to znaczy, że czas pomyśleć nad swoim stylem życia i zacząć rozważać pewne zmiany. Świetnie mieć ciekawe plany na weekend, ale zapewne jest sposób by uczucia, jakie towarzyszą ci w weekend, towarzyszyły ci również przez większość tygodnia, a być może nawet codziennie. Żeby tak się stało wymaga to od ciebie sporo pracy, samozaparcia, samo doświadczania i odkrywania swoich pasji. Możliwe jest jednak by żyć życiem, które kochasz – nawet w poniedziałki.

#2  Żyjesz dla swoich wakacji

Każdy uwielbia wakacje. Są one cudne. Jeszcze cudniejsze jest zbudowanie takiego życia, od którego nie musisz uciekać. Od którego nie musisz brać sobie urlopu. Wakacje przynoszą ci zazwyczaj dużo rozrywki, odpoczynku i zabawy. Jednakże jeszcze lepsze jest zbudowanie sobie takiego życia, które umożliwia ci wykorzystanie swojego potencjału I robienie tego, co sprawia, że twoje serce śpiewa i co energetyzuje cię na wiele tygodni w ciągu roku, a nie tylko na te kilka dni twojego urlopu.

#3 Kiedy na chwilę się zatrzymasz i pomyślisz, uświadamiasz sobie, ze nie organizujesz swojego życia wokół swoich priorytetów

Co więcej, być może nawet sama nie wiesz, jakie są twoje priorytety?

Wypisz sobie teraz na kartce 3 rzeczy, wokół których skupiasz obecnie całe swoje życie. Czy możesz uczciwie powiedzieć sobie, że spędzasz swoje życie realizując swoje priorytety? Jeżeli twój czas w większości pochłania robienie rzeczy, które maja dla ciebie duże znaczenie, to jest to zarazem klucz do szczęścia. Do poczucia spełnienia w życiu. Doszłaś do wniosku, że nie skupiasz swojego życia na tym, co jest dla ciebie istotne? Czas, zatem dokonać pewnych zmian.

#4 Nie masz pojęcia, co dodaje ci energii i sprawia, że twoje serce śpiewa, i nie masz miejsca w swoim życiu, by to odkryć

Jeżeli jeszcze nie odnalazłaś swojej obecnej pasji w życiu, nie uda ci się jej odnaleźć, jeżeli wciąż będziesz robić te same, rutynowe rzeczy. Miesiąc za miesiącem, rok za rokiem. W celu odkrycia swojej pasji, zacznij od stworzenia przestrzeni w swoim życiu by móc jej poszukać. Zapewnij sobie czas na odkrycie, kim jesteś, jakie są twoje mocne strony. Weź udział w różnych warsztatach, które mogą ci w tym pomóc. Eksperymentuj z uczeniem się różnych rzeczy. Spędzaj czas z ludźmi, którzy cię mogą zainspirować. Rób więcej rzeczy, które cię ekscytują i mniej tych, które wyciągają z ciebie energię.

#5 Jesteś ciągle zazdrosna

Jeżeli czujesz się zazdrosna, rozważ, dlaczego chcesz tego, co ma ta druga osoba, jakie są twoje motywy. Prowadzenie życia na własnych warunkach, skupiając się na swoich priorytetach, pasjach I mocnych stronach, zapewnia ci o wiele większe poczucie spełnienia, niż próby bycia kimś innym.

Natomiast, jeżeli bardzo często odczuwasz zazdrość o czyjeś życie możesz poradzić sobie z tą emocją dokonując tych 3 zmian:

  1. Załóż sobie, że zaczniesz skupiać się na własnej ścieżce rozwoju zamiast na czynach osoby, której zazdrościsz. Może to oznaczać mały odwyk od mediów społecznościowych.
  2. Zainspiruj się osobą, o którą jesteś zazdrosna, i zacznij pracować nad tym by uzyskać podobny cel w życiu.
  3. Zastanów się czy to, co ma ta osoba, której zazdrościsz jest czymś, w co sama chciałabyś zainwestować całą swoją życiową energię. Często może się okazać, że ta osoba podąża zupełnie inną ścieżką niż chcesz dla siebie. Wówczas możesz sobie odpuścić uczucie zazdrości.

#6 Nie pamiętasz, kiedy ostatni raz zrobiłaś coś czego się obawiałaś

Niektórzy twierdzą, że życie zaczyna się dopiero po wyjściu ze swojej strefy komfortu. Nie jestem do końca o tym przekonana, niewątpliwie jednak twoje życie może być jeszcze lepsze, jeżeli będziesz podejmować próby wychodzenia poza swoje strefy komfortu. W różnych sferach swojego życia.

Pamiętaj – życie jest zbyt krótkie by poświęcić lata na życie, w którym nie wykorzystujesz pełni twego potencjału. Jeżeli zadecydujesz, że już czas na zmiany w swoim życiu, zachęcam cię do stawiania małych kroków na drodze do życia w pełni.